Zdeněk Jirků

jirkuzdenekportret Jsem malíř a výtvarník narozen v osmdesátých letech dvacáteho století na vysočině. Po základní umělecké škole jsem vystudoval Střední uměleckou školu Václava Hollara v Praze a poté jsem se dostal na Vysokou školu uměleckoprůmyslovou . Studia na ní jsem však po čtyřech dokončených semestrech přerušil. od roku 2012 se věnují především obrazům, kde portréty zaujímají jedno z předních míst. Své první portréty jsem nakreslil ve 13ti letech. Pod vedením profesionála jsem tak poznal způsoby měření (vizování), základy stínování a vůbec odbornou stavbu kresby portrétu jako tavového. Tyto osvojené znalosti mi pomohly při příjímacích zkouškách na střední uměleckou školu. Postupem času jsem zjednodušil a zpřesnil techniku kresby a upravil si výtvarné postupy , způsob vystavění potrétu , stínování atd. Na portrétu je užasné, že ho lze stále vyvíjet a zdokonalovat, Jak technickou interpretaci tak schopnost do hloubky vystihnout charakter portrétovaného. Techniky s ktrerými jsem začínal byla rudka, později jsem přidal olejomalbu a na konec i pastel. Nyní mám za sebou stovky portrétů a spokojených zakazníků.

 

 

 

 

 

 

jirkumalujeKromě portrétu se také  věnuji krajinomalbě v plenéru.Navazuji na techniky impresionistů a snažím se něco z těchto pohádkových prchavých okamžiků zachytit do obrazů.

Zde používám Techniky jako suchý pastel, a olejomalbu.

Maluji v okolí Prahy a na Vysočině.

Dále  maluji Obrazy ze svých snů a vizí, a také kreslím ilustrace do knih. Tuto mou tvorbu najdete na stránkách

www.obrazysvetla.cz

Mé obrazy mužete vidět na mých výstavách .

jejich aktuální seznam naleznete zde Výstavy

Snažím se být renesančním umělcem, neustrnout a rozšiřovat si své znalosti, schopnosti..

 

new nike football boots 2012 2017 - 002 - Nike Air Max 270 ESS Ανδρικά Παπούτσια Γκρι / Λευκό DM2462 | Women's Nike Air Force 1 Shadow trainers - Latest Releases - IetpShops , nike tiempo leather turf 2010